Jak zaprosić na ślub? Na pewno ładnie

Zaproszenia ślubne jak modele tego typu to tylko kawałek papieru z zawartą informacją w sobie, co jednak nie znaczy, że nie są ważne. Wręcz odwrotnie. To właśnie ten kawałek kartki zapewnia dobre, pierwsze wrażenie. Nic więc dziwnego, że wiele osób ma pewnego rodzaju problem z wybraniem odpowiedniego projektu dla siebie, w końcu do wyboru jest tyle motywów – kwiatki, paski, kropki, a może palmy? Warto dokładnie przemyśleć wybór odpowiedniego designu dla siebie.

Zasady?

Czy są jakieś zasady dotyczące wyglądu zaproszenia? Na pewno nikt ich formalnie nie spisał, więc możemy zaszaleć. Przede wszystkim warto przejrzeć różne projekty i już gotowe zaproszenia, a może jakiś pomysł wpadnie nam do głowy. Zwykle zaproszenia ślubne są białe lub beżowe, ale kto nam zabroni wykorzystać czarny czy szary motyw? Jeżeli Wam się podobają, to najważniejsze. Warto wiedzieć także, że stonowane tło daje pole do popisu. Możemy do niego dodać jakiś motyw kolorystyczny – różową wstążkę, zielone kwiaty czy niebieskie motyle. Dobrze sprawdzą się także proste wzory, takie jak kropki czy paski, które ostatnio są w modzie. Uważajmy jednak na kicz. Być może czerwone serduszka na różowym tle wydają nam się dobrym pomysłem, ale jeżeli już, warto wybrać chociaż bardziej stonowane tło. W końcu nie są to zaproszenia na 18 urodziny.

Tekst i liternictwo

Poza designem należy pamiętać, że zaproszenia mają przekazywać jakąś informację, więc tekst musi być czytelny. Nie oznacza to, że powinniśmy wybrać najprostszą czcionkę, ale lepiej uważać na mocno zawijane i pochylone kształty oraz przede wszystkim na polskie znaki, których niektóre wzory nie obsługują.

Pamiętajmy, że to tylko (albo aż zaproszenia). Zabawmy się może w ślubnych architektów i spróbujmy znaleźć nasz własny oryginalny wzór albo znajdźmy coś, co do nas najlepiej pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *