Jak wybrać odpowiednie miejsce na wesele?

Ślub to zdecydowanie jeden z najważniejszych i najbardziej podniosłych dni w życiu nie jednego mężczyzny i kobiety. Każdy z nas chciałby aby wszystko w tym dniu wyglądało doskonale i było dopięte na ostatni guzik. Aby tego dokonać należy zająć się przygotowaniami odpowiednio wcześniej.

O rezerwacji sali weselnej najlepiej zacząć myśleć tuż po ustaleniu terminu ślubu. Dzięki temu będziemy mieli największy wybór wśród okolicznych lokali – kilka miesięcy przed wybranym terminem może już nie być dla nas miejsca.

Jaką salę na wesele wybrać?

Sala na wesele powinna być przede wszystkim dopasowana do gości – do ich upodobań oraz ich ilości, a także klimatu całej uroczystości.

Jeśli wyprawiamy tradycyjne, duże wesele, na które zapraszamy kilkaset osób nie ma co rozglądać się za małą salą. W takim wypadku miejsce powinno być przestronne, tak aby dla każdego znalazło się miejsce.

Inaczej sprawa będzie wyglądała jeśli na uroczystość zaprosimy tylko najbliższą rodzinę i znajomych – wtedy najlepiej postawić na skromną, ciepłą i kameralną salę – po co przepłacać za jej wielkość, jeśli nie jest to potrzebne?

Kolejnym ważnym aspektem jest miejsce do zabawy. Wynajmując zespół muzyczny i chcąc organizować zabawę taneczną należy zwrócić uwagę na parkiet. Jeśli nasza wymarzona sala posiada sporo miejsca do tańca to świetnie – inaczej jeśli tego miejsca nie ma – wtedy albo będziemy zmuszeni zrezygnować i poszukać innego domu weselnego, albo odpuścić sobie tańce i zabawę.

Dzieci na weselu to kolejna, równie ważna dla pary młodej sprawa. Jeśli goście przyprowadzą ze sobą sporo maluchów, warto aby dom weselny posiadał kącik malucha, albo salę lub plac zabaw – dzięki temu dzieci będą się dobrze bawiły, nie będą marudne a ich rodzice będą mogli zająć się sobą.

Katering, czyli atut sali weselnej.

Jeśli nie macie już wybranego i jakiegoś ulubionego miejsca oferującego kateringi, warto szukać sali, która zaoferuje Wam dobre jedzenie od nich już na miejscu. Warto jednak poczytać opinie i popytać znajomych o jedzenie, które ten lokal serwuje – jeśli jest smaczne – świetnie, prawdopodobnie znaleźliście salę doskonałą! Szeroki wybór sal weselnych na serwisie zank you.