Wspólne śpiewanie

Są nieodłącznym elementem każdego wesela. Trudno sobie wyobrazić by ich nie było. Chodzi tu oczywiście o zabawy weselne. Dobrze jeśli pojawiają się zarówno na początku jak i podczas oczepin. Wtedy jest pewność, że ktoś ciągle dba o gości, o ich dobre samopoczucie. Jakie wybrać? Poniżej kilka propozycji.

„Rudy się żeni”

W rytm tej piosenki wszystkie panie po kolei tańczą z Panem Młodym. Podobnie można wybrać utwór dla Pani Młodej i tutaj już panowie szykują się do tańca. Warto pomyśleć chociażby o takiej piosence jak „piękna Młoda”.

Zabawa za stołami

Dobrze jest przeprowadzić zabawę za stołami. Wszelkie przyśpiewki są jak najbardziej wskazane. Goście na pewno to docenią. Tutaj warto przedłużyć jeśli zabawa nabiera tempa. Osoby, które nie tańczą także mają szansę w niej brać udział.

Jaka to melodia?

Jest to rodzaj zabawy weselnej, która angażuje do udziału wiele osób. Zapraszamy wszystkich chętnych i dzielimy na drużyny. Najczęściej będzie to drużyna żeńska i męska. Jednej przewodniczy Pani Młoda drugiej Pan Młody. Następnie jedno z nich bierze słuchawki, w których słyszy piosenkę. Ma za zadanie bez użycia konkretnych słów przekazać co to za utwór. Można nucić, śpiewać używając tylko „la la, na na”. Drużyna zgaduje co to za piosenka. Jeśli jej się uda mają punkt. Następnie osoba, która nuciła wyznacza kolejną do tego zadania. Gramy do wyznaczonej ilości punktów.

Dobrze jest wybrać dużo zabaw spomiędzy choćby takich: https://rozsadnewesele.pl/zabawy-weselne-gotowe-przyklady-wykorzystania/ tak by każdy z gości znalazł coś dla siebie, mógł w nich uczestniczyć. Im więcej osób zaangażujemy do danego zadania tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *