Co zrobić, by pierwszy taniec nie był stresującym momentem

Większość młodych par szalenie stresuje się perspektywą zatańczenia pierwszego tańca. To w końcu ten moment podczas przyjęcia, kiedy nie tylko na młodych zwrócone są oczy wszystkich gości, ale też obiektywy aparatów fotograficznych i kamery. Nie wszyscy dobrze radzą sobie z tym wyzwaniem, w końcu nie każda para lubi być na świeczniku.

pierwszy taniec młodej pary

Co zrobić, by pierwszy taniec nie był stresującym momentem

Na szczęście do pierwszego tańca można się doskonale przygotować, zarówno technicznie, jak też psychicznie. Jeden z najważniejszych aspektów to wybór odpowiedniej piosenki na pierwszy taniec (sprawdź popularne hity) – trzeba ją po prostu lubić, oraz dobrze ją czuć. Najlepiej zdecydować się na jedną ze swoich ulubionych piosenek, do których tańczyło się wspólnie już wiele razy. W ten sposób uniknie się konieczności pląsania do mało znanej muzyki.

Treningi do pierwszego tańca

Trening czyni mistrza, również tego tanecznego. Aby nie zaliczyć wpadki podczas pierwszego tańca, trzeba odpowiednio długo trenować układ, który jest dobrze dobrany do umiejętności i możliwości ruchowych konkretnej pary. Warto brać pod uwagę umiejętności obydwu stron – wtedy zarówno pan, jak i pani młoda będą czuli się wyluzowani, a taniec nie przewyższy ich możliwości. Jeżeli układ zacznie się trenować na kilka tygodni przed weselem, z pewnością opanuje się go w dużo większym stopniu niż wtedy, gdy zacznie się go tańczyć dzień czy dwa przed weselem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *